Strona Główna BIP Strona Główna
Kierownictwo
 

email Mapa strony

Kierownicza kadra WKU

 

Wojskowy komendant uzupełnień

ppłk Andrzej Łukappłk Andrzej Łuka (ur. 1962) jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. Józefa Bema w Toruniu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Obrony Narodowej, gdzie ukończył Kurs Taktyczno-Operacyjny oraz studia podyplomowe.

Służbę zawodową rozpoczął w 23 Brygadzie Artylerii Armat w Zgorzelcu (1985) od stanowiska dowódcy plutonu rozpoznawczego. W latach 1986-1990 dowodził baterią dowodzenia w dywizjonie armato-haubic, którego następnie został szefem sztabu (1990-1992).

W 1992 roku przyjął obowiązki szefa rozpoznania brygady, a od 1994 roku dowodził kolejno dywizjonami: rakietowym, samobieżnym i ponownie rakietowym, awansując na stopień podpułkownika.

Do sztabu brygady powrócił w 2005 roku gdzie czasowo pełnił obowiązki zastępcy dowódcy brygady oraz wykonywał obowiązki nieetatowego szefa szkolenia brygady.

Decyzją przełożonych w 2007 roku pożegnał korpus artyleryjski i rozpoczął pracę na stanowisku szefa wydziału mobilizacji i uzupełnień w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym we Wrocławiu.

W 2011 r. został wyznaczony na stanowisko wojskowego komendanta uzupełnień w Bolesławcu.

Wielokrotnie odznaczany, m.in. brązowym, srebrnym i złotym medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”. Brązowym i złotym medalem „Siły Zbrojne W Służbie Ojczyzny” oraz srebrnym „Krzyżem Zasługi”.

Wolne chwile poświęca literaturze związanej z historią starożytną i średniowiecza. Pasjonują go odkrycia geograficzne i podróże dookoła świata. Aktywnie uprawia siatkówkę oraz pływanie.

 


 

Szef wydziału - zastępca wojskowego komendanta uzupełnień

mjr Kazimierz Poturalskimjr Kazimierz Poturalski (ur. 1963) absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. Józefa Bema w Toruniu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy gdzie obronił pracę podyplomową.

Pierwsze obowiązki służbowe jako oficer baterii dowodzenia objął w 23 Brygadzie Artylerii Armat w Zgorzelcu (1987), w której także pełnił obowiązki dowódcy baterii rozpoznania dźwiękowego (1988-1993). W 1993 roku zmienił garnizon i do 1995 roku pełnił obowiązki oficera rozpoznania w dywizjonie artylerii mieszanej w Kłodzku.

Kolejne lata służby (1996-2006) na własną prośbę związał z 11 pułkiem radioelektronicznym jako oficer ds. mobilizacji.

W 2006 roku został wyznaczony na stanowisko oficera w wydziale poboru i uzupełnień w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Legnicy, którego w 2009 roku został szefem awansując jednocześnie na stopień majora.

Od 2011 roku rozpoczął służbę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bolesławcu od stanowiska szefa wydziału rekrutacji, a od 2016 roku pełni obowiązki szefa wydziału - zastępcy wojskowego komendanta uzupełnień.

W dotychczasowej służbie został odznaczony srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz złotym „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Zainteresowania – polityka międzynarodowa, podróże zagraniczne. Hobby – wędkarstwo.

 


 

Szef wydziału rekrutacji

mjr Robert Kolasa

mjr Robert Kolasa (ur. 1975) jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. Józefa Bema w Toruniu, Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Legnicy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie ukończył studia podyplomowe.

Służbę zawodową rozpoczął w 23 Brygadzie Artylerii w Bolesławcu (1999) od stanowiska dowódcy plutonu, które piastował do 2003 roku.

Kolejne lata służby spędził w sztabie dywizjonu na stawisku oficera, a od 2011 szefa sekcji, odpowiednio: rozpoznawczej, operacyjnej i logistycznej.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej (2017) został przeniesiony do Wojskowej Komendy uzupełnień w Bolesławcu na stanowisko szefa wydziału rekrutacji i mianowany na stopień majora.

Odznaczony między innymi: brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz brązową odznaką „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”.

Pasjonat odkrywania tajemniczych zakątków Polski. Interesuje się motoryzacją i techniką precyzyjną. W wolnych chwilach majsterkuje.